Jak przygotować się do sesji?

Zarezerwowałeś/aś termin sesji lub zastanawiasz się na tym? Świetnie! Zapewne teraz nachodzą Cię pytania, jak się odpowiednio przygotować i co ubrać. Nie przejmuj się! Nie oczekuję, że przed moim obiektywem staną zawodowi modele, dlatego postaram się o kilka podpowiedzi, dzięki którym sesja się uda.

Po pierwsze – poinformuj o sesji wszystkich, którzy przyjadą na sesję. Niespodzianki są fajne, ale zapewne w tym wypadku każdy chciałby wiedzieć, że będzie fotografowany.

 Ta zasada dotyczy także (a może przede wszystkim) dzieci. Warto zadbać o ich odpowiednie nastawienie, wzbudzić zainteresowanie i pozytywną aurę. Pokaż im moje zdjęcia.

Jeśli jesteś przedstawicielką piękniejszej płci, koniecznie zwróć uwagę na odpowiedni makijaż (dotyczy dorosłych) i fryzurę (dotyczy wszystkich). Jeśli masz długie włosy – dobrze jest je wyeksponować.

Zadbaj o odpowiednią atmosferę w dniu sesji, warto przyjechać w dobrych nastrojach. Niech nikt nie czuje, że przyjeżdża „za karę”.

Zabierz dla małych dzieci ich ulubioną zabawkę, przekąskę, książkę.

Zastanów się, na jakich ujęciach Ci zależy – możesz mnie o tym poinformować w dniu sesji.

Przygotuj odpowiednią garderobę. Studio posiada stale powiększający się asortyment sukienek dla dziewczynek, sukni ciążowych, dodatków. Możliwe jednak, że nie znajdziesz nic dla siebie. Warto więc przygotować stroje we własnym zakresie. Możesz przygotować dwie, trzy stylizacje. Zabierz koniecznie obuwie na zmianę.

Zapoznaj się z udostępnionymi przeze mnie stylizacjami na Pinterest: KLIK