Najczęściej zadawane pytania:

 

Co zawiera fotoreportaż ślubny?
W zależności od Waszych oczekiwań moja usługa zawiera: fotoreportaż trwający do 12 godzin, autorską obróbkę zdjęć, prywatną galerię online, sesję plenerową innego dnia lub w dniu ślubu, fotoalbum, dodatkowe albumy np. dla rodziców.

Jak długo będziemy czekać na zdjęcia?
Czasami udaje mi się oddać gotowe zdjęcia już po 2 tygodniach. Natomiast w szczególnie zapracowanych miesiącach czas może wydłużyć się do około miesiąca, maksymalnie dwóch miesięcy w skrajnych przypadkach.

Czy cena fotoreportażu zawiera dojazd? 
Nie doliczam kosztów dojazdu do większości miast w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim (Bydgoszcz, Toruń, Trójmiasto, Grudziądz, Świecie i okolicznych miejscowości). Jeśli ślub odbywa się nieco dalej od mojego miejsca zamieszkania, doliczam koszt dojazdu.

Czy dojedziesz na nasz ślub na drugi koniec kraju?
Nie ma problemu! Fotografowałem już sesje ślubne nawet za granicą, jestem w stanie dojechać wszędzie.

Nie jesteśmy pewni, czy i na ile albumów ostatecznie się zdecydujemy.
Decyzję o albumie możecie podjąć w dowolnym momencie, nawet gdy otrzymacie już zdjęcia ze ślubu. Zdarza się często, że wstępnie para decyduje się na jeden album, ale po otrzymaniu go tak bardzo przypada do gustu rodzinie, że wykonuję dodatkowe albumy dla rodziców, dziadków, świadków.

Czy oprócz zdjęć obrobionych, możemy otrzymać wszystkie nieobrobione zdjęcia ze ślubu?
Przeważnie wykonuję od 2 do 4 tysięcy zdjęć na ślubie i weselu. Jeśli tylko chcecie, jest możliwość, aby otrzymać te wszystkie wykonane przeze mnie zdjęcia.

Nigdy nie mieliśmy żadnej sesji. Czy podczas pleneru możemy liczyć na pomoc? Co to jest sesja narzeczeńska?
To oczywiste! Nigdy nie wymagam, aby moje pary wiedziały, jak się zachować przed obiektywem. Możecie liczyć na szereg podpowiedzi i sugestii z mojej strony. Na bierząco staram się też pokazywać zdjęcia, jakie wykonujemy, aby  zmotywować Was do działania. Zachęcam też do umówienia się na sesję narzeczeńską – jest to doskonały sposób, aby się przełamać i dobrze poczuć się przed obiektywem, zanim nadejdzie dzień ślubu. Wszystkie pary po sesji narzeczeńskiej podkreślały, jak bardzo zmieniło się ich podejście do bycia fotografowanym, dzięki czemu dzień ślubu przebiegał w swobodnej atmosferze. Zdjęcia z sesji idealnie nadają się też do wykorzystania na zaproszeniach i innych gadżetach ślubnych (dekoracje, drobne upominki dla gości itp.)

Co jeśli w dniu sesji plenerowej będzie padać?
Fotografowania w deszczu unikam jak… samego deszczu. Być może widzieliście kiedyś romantyczne zdjęcie z deszczowej sesji, ale nie ukrywajmy – takich zdjęć powstałoby tylko kilka, a my musimy podczas pleneru zrobić nieco więcej zdjęć. W przypadku deszczu są dwa wyjścia – sesję przekładamy na inny dzień lub fotografujemy w miejscu zadaszonym (wnętrze pałacu, oranżeria itp.). Jednak w sezonie ślubnym na bieżąco śledzę prognozę pogody i deszcz praktycznie nigdy nie krzyżuje nam planów. Decydując się na sesję rok do przodu, nigdy nie umawiamy się na sztywny termin, właśnie z powodów pogodowych. Fotografia to jedyna moja praca, dlatego jestem dyspozycyjny i w razie konieczności możemy sesję przełożyć o dzień lub dwa.

Bardzo podobają się nam zdjęcia niepozowane z wesela, ale zależy nam na kilku zdjęciach z rodzicami/gośćmi. Czy jest taka możliwość?
Na Wasze życzenie możemy wykonać kilka zdjęć formalnych (z rodzicami, rodzeństwem, świadkami). W czasie wesela zawsze jest możliwość, aby znaleźć 15 minut na takie pamiątkowe zdjęcia.

Czy zdjęcia, które otrzymamy mają logo?
Już od dłuższego czasu nie dodaję logo na zdjęciach, zarówno tych na pendrive, jak i w albumie. Zawsze proszę tylko o podpisywanie moich zdjęć, np. przy publikacji na facebooku czy instagramie. Zdjęcia na pendrive i w galerii prywatnej nie są też zabezpieczone przed kopiowaniem, więc możecie bez problemów dzielić się Waszymi zdjęciami.

Z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować termin ślubu?
Najczęściej rezerwacje pojawiają się od roku do dwóch lat przed datą ślubu, choć zdarza się, że niektóre terminy są rezerwowane dopiero kilka miesięcy przed ślubem. Nie ma tutaj reguły, ale warto rezerwować termin, gdy tylko będziecie zdecydowani. Niestety nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się inna para zainteresowana tym samym terminem.

Nie mamy czasu/możliwości spotkać się osobiście. Czy możemy formalności załatwić na odległość?
Oczywiście, bez najmniejszego problemu dopniemy zdalnie (np. przez e-mail) wszystkie formalności związane z umową i rezerwacją terminu.

Czy posiadasz uprawnienia do fotografowania w kościele?
Tak, to podstawowa sprawa przy fotografowaniu ślubów.

Czy współpracujesz z jakimś kamerzystą?
Jestem w stanie polecić Wam sprawdzonych filmowców, z którymi współpracuję. Oszczędzi Wam to sporo czasu na przebijaniu się przez kolejną masę ofert i stron www.

Zarezerwowaliśmy już termin, co dalej?
Jeśli tylko poczujecie potrzebę, aby zapytać kogoś doświadczonego o podpowiedź, poradę – śmiało możecie do mnie napisać w każdej chwili!
Kilka tygodni przed datą ślubu skontaktuję się z Wami, by dowiedzieć się jak wygląda plan dnia i ustalić wszelkie szczegóły.
Kilka dni po ślubie otrzymacie ode mnie pierwsze gotowe zdjęcia, abyście mogli podzielić się nimi z najbliższymi.

Jeśli nie znaleźliście tutaj odpowiedzi na Wasze pytanie, skorzystajcie z formularza kontaktowego w zakładce kontakt.